ČESKÝ MOZEK, nadační fond, se stal hrdým partnerem Jiříkovského pohádkového lesa, jehož v pořadí již jedenáctý ročník se konal v sobotu 29. května 2010 u rybníka Mexiko.

aktualita_darky_detem

Pro všechny děti (i s jejich „dospěláckým“ doprovodem) z širokého okolí byl připraven bohatý a zajímavý program. Všechny sice trochu vyděsil vydatný déšť, který předchozí den vydatně skrápěl louku i les, kde se celá akce konala, ale v den „D“ jinak počasí přálo. Po dešti ani památky, naopak již od časného ráno sluníčko nedočkavě vyhlíželo první hosty. A že jich přišlo! Během celého dne si krásy i tajemství Pohádkového lesa prohlédlo téměř půldruhého tisíce malých návštěvníků. A že se bylo na co dívat!

Poté, co děti prošly vstupní branou, kde získaly „pas“, do kterého sbíraly razítka za absolvování jednotlivých atrakcí, mohly se hned vrhnout na zajímavá stanoviště, která byla rozeseta po celé louce. Kromě tradičních, ale oblíbených atrakcí, jako jsou skákací hrad či trampolína, byl asi největší zájem o aquazorbing. Dvojice dětí byla „nafouknuta“ do velkého průhledného balonu, který se poté skutálel do rybníka. Bylo velmi zajímavé sledovat, jak se balon i se svým malým osazenstvem převaluje na hladině…

Jiná stanoviště zase lákala na zajímavé informace, které návštěvníci mohli získat – stánek BESIPu připomněl zábavnou formou jak se správně chovat v silničním provozu, zatímco třeba sanitka Záchranné služby nejenom že nabízela pohled do svých útrob s lehátkem a přístroji pro záchranu životů, ale vedle stojící zdravotní sestřičky nabídly i instruktáž o umělém dýchání a masáži srdce, kterou si velcí i malí zájemci mohli vyzkoušet na připravené figuríně… také tým ČESKÉHO MOZKU neodolal a pokusil se o „záchranu života…“ a úspěšně!

Velmi početný dav zájemců obklopoval takřka po celý den také stánek ČESKÉHO MOZKU. Na děti čekaly na stolech připravené čtvrtky papíru a spousta pastelek, aby se mohly vrhnout do plnění úkolu – nakreslit co nejkrásnější obrázek. Jaký bude námět, to si každý účastník mohl zvolit sám, takže paleta témat byla pořádně široká. Zatímco u „pánů kluků“ převažovaly nejrůznější autíčka, od červených „sporťáků“ až po dlouhé černé limuzíny, u malých slečen se zase často objevovaly motivy přírody, třeba i onoho Pohádkového lesa, včetně jeho tajemných obyvatel… snad jen usměvavé sluníčko se objevilo takřka na každém obrázku – zřejmě za odměnu, když tak hezky celý den svítilo a hřálo.

A protože dětí toužících zúčastnit se soutěže v malování neubývalo, tým ČESKÉHO MOZKU měl celý den spoustu práce s usazováním soutěžících, ořezáváním pastelek, ale hlavně s rozdáváním dárečků, které obdrželi všichni, kteří se zúčastnili – a není divu, protože každý dostal krásný a praktický přívěšek na klíče s motivy stále populárních Pokémonů… však také někteří malí návštěvníci si je tak oblíbili, že šli malovat během dne několikrát, takže ti nejvytrvalejší trochu připomínali malý pobíhající vánoční stromeček plný ozdob… ale dárků, které ČESKÝ MOZEK připravil, bylo dost, takže se dostalo opravdu na každého a nikdo nebyl zklamán.

Všechny děti, které nashromáždily do svého „pasu“ potřebný počet razítek z jednotlivých stanovišť, mohly poté projít přes závoru u celnice, kde je tři veteráni vpustili do opravdového Pohádkového lesa. Tam potkaly celou řadu známých pohádkových bytostí, se kterými se mohly pustit do jejich soutěží – nabídka byla vskutku pestrá. Jen namátkou – přenášení mravenčích miminek pod bdělým dohledem popleteného Brouka Pytlíka, šikovného Ferdy Mravence i sličné Berušky, nebo točení na kole štestí u velkého a nádherně zeleného Šreka patřilo mezi nejoblíbenější kratochvíle, navíc vždy odměněné malým dárečkem. Také návštěva u fousatého Krakonoše, který vytrestal Trautenberka za pomoci Ančete, Kuby a Hajného patřila k hezkým zážitkům, a zvláště ti nejmenší návštěvníci se trochu vylekali při návštěvě „pekla“ plného čertů, kteří byli umounění a rohatí až běda. Však také děti opřekot slibovaly, že budou hodné, z čehož měli kromě čertů určitě radost hlavně rodiče.

Zkrátka, pořád bylo na co se dívat, a tak není divu, že ten krásný den utekl jako voda. Zbývalo již jen rozdat poslední dárky a navléci pak symbolicky další korálek na šňůru úspěšných akcí podporovaných nadačním fondem ČESKÝ MOZEK. Organizátoři Jiříkovského pohádkového lesa byli spoluprací s naším týmem nadšeni a spolupráce při dalších ročnících tohoto krásného dětského dne je již domluvena.
Těšíme se s Vámi na shledanou při dalších akcích, na kterých se budeme účastnit. Na našich stránkách Vás budeme včas informovat – sledujte naše Novinky!

ČESKÝ MOZEK, nadační fond.