Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Sára Jejkalová

Variabilní symbol:

2020010

Maminka Hanka poodkrývá příběh své dcery Sárinky, který jim změnil život.

Sára se narodila ve 24. týdnu (23+4tt) s porodní váhou 590 gramů.

Od začátku si musela svůj život vybojovat. Po porodu byla umístěna na oddělení RES do inkubátoru a napojena na spoustu přístrojů. Ještě ten den bylo u malé zjištěno krvácení do mozku IV. stupně. Jelikož byla narozena pod hranicí 24. týdne, bylo rodině řečeno, že pokud u ní dojde k zástavě, nebudou ji oživovat, protože by mohlo dojít k ještě většímu poškození mozku. Sárinka byla zaintubována a po pár dnech se podařilo ji zkusit dát na CPAP. Bohužel se ale brzy unavila a musela být znovu intubovaná. Pravidelně bylo kontrolováno krvácení do mozku a s tím přicházeli nové a nové informace. Nikdo nevěděl, jaké bude mít krvácení následky.

Bylo několik variant, jednou z nich byla, že se z toho může dostat téměř bez následků. Další varianta byla, že nebude možná nikdy chodit. V září byl nutný převoz do Brna na aplikaci Avastinu do očí z důvodu zhoršující se retinopatie. Původně plánovaných cca 10 dnů se nakonec kvůli infekci a nutnosti opakovat podání Avastinu prodloužilo na 3 týdny. Po návratu do ÚPMD Podolí byla umístěna na oddělení JIP a již si dýchala sama bez přístrojů.

Po pár dnech bylo nutné u Sárinky provést ještě operaci očí laserem, kterou zvládla dobře. Již po návratu z Brna si maminka všimla, že Sára dýchá hlasitěji, a že ji dýchání začíná dělat postupně problémy. Po vyšetření na ORL v Motole se ukázalo, že se jedná o postintubační stridor. Vlivem intubací došlo k podráždění a poškození hrtanu a došlo ke zjizvení. Byl u ní proveden zákrok a všichni věřili, že už bude jen dobře. Sárinky dýchání se ale moc nelepšilo.

V listopadu se dostala na oddělení intermediální péče a začátkem prosince nastoupila do nemocnice i maminka. Problémové dýchání neustávalo a navíc se u holčičky objevila viróza. Aby se ji lépe dýchalo, dostala přes respirační masku dýchnout kortikoidů. Bohužel ale místo ke zlepšení došlo k rapidnímu zhoršení. Po pár hodinách začala modrat a šedivět a začala se dusit. Po akutním ošetření na oddělení byla přesunuta zpět na oddělení JIP, aby byla pod neustálým dohledem. Během prosince se na JIP kvůli dýchacím potížím vrátila třikrát. Jednou na tom byla tak, že musela být zaintubována. Druhý den rodičům řekli, že si Sára vytáhla sama intubaci, protrhla si plíci a vznikl u ní pneumotorax. Vše ale zvládla a po pár dnech se mohla vrátit zpět na intermediál. Maminka byla zaučena na poskytnutí první pomoci a jak sondovat. Po dlouhých 180 dnech, byla Sárinka propuštěna domů. Na konci července bude Sárince 7 let, má diagnózu DMO spastickou triparézu s převahou na levé straně. Chodit začala ve 3 letech. Dodnes má problémy s dýcháním, chůze není stále dokonalá a neujde moc velkou vzdálenost, potřebuje neustálý dohled a byla jí diagnostikována epilepsie. Pravidelně od 2,5 let několikrát do roka navštěvuje rehabilitační pobyty v lázní a různých rehabilitačních centrech. Po každém cvičení dochází k viditelnému zlepšení.

Děkujeme všem za případnou pomoc, nesmírně si Vaší pomoci vážíme.

Účel sbírky: Intenzivní terapie

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2020010
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️