Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Nicholas Pierre Bekou

Variabilní symbol:

2020023

Pomozme malému Nicholasovi postavit se na nožky a radovat se se svými kamarády a mladším bráškou.

Pětiletý Nicholas je veselý a chytrý kluk, ale od mala chodil po špičkách. Rád si staví Lego, maluje, zpívá a hlavně plave, protože ve vodě se vždycky cítil nejbezpečněji – nemusel stát na nohou. Vnímal, že se od ostatních dětí liší a nechtěl se zúčastňovat kolektivních pohybových her, aby se mu děti nesmály a nemusel jim stále vysvětlovat proč vlastně chodí po špičkách a nemá pořádnou stabilitu. Nicholasův problém s chůzí jsme několikrát řešili s ošetřujícími lékaři, ale ti nám stále říkali, že to chce čas a že z toho vyroste. My, jako rodiče, jsme už tomu nechtěli jen tak přihlížet a vyhledali jsme odbornou pomoc, kde se s ním konečně začalo pracovat. Jupí!!!

Začali jsme rehabilitovat podle Vojtovi metody, ale když jsme se v lednu 2020 dostali do rukou odborníků ve FN Motol, byl postup velice rychlý. Achillovky byly tak spastické, že rozhodnutí bylo jasné, okamžitě operovat! To pro nás znamenalo, že manžel si vzal v práci dovolenou, aby mohl zůstat doma s 18ti měsíčním synem místo mě a já mohla s Nickym nastoupit do nemocnice. Operace ve FN Motol proběhla prodloužením a uvolněním Achillových šlach na obou nohou. Potom mu obě nohy na 6 týdnů zafixovali vysokou sádrou. Nebylo to vůbec jednoduché; Nicky se nemohl smířit s tím, že místo původního chození po špičkách je nyní úplně nehybný.
Momentálně jsme na 14ti denní intenzivní rehabilitaci zpět ve FN Motol, kde se Nicky učí správně sedět, lézt po čtyřech, zvedat, jaký má mít správný postoj a vlastně znovu chodit. Tyto úkony jsou pro něj nové a bolestivé, ale musí to vydržet. Je to přece šikovný kluk!!

Bylo nám řečeno, že nyní po operaci musíme stále cvičit a cvičit, aby se Achillovky opět nezkrátily a Nicky nemusel jít na operaci znovu. Dostali jsme doporučení na intenzivní cvičení na klinice ATC, které ale bohužel neplatí zdravotní pojišťovna. Já, jako máma na rodičovské dovolené a manžel, který nakonec kvůli koronaviru přišel o práci a je v evidenci Úřadu práce, si nemůžeme dovolit zaplatit tak náročnou rehabilitaci, která je na 4 týdny za 51 000 Kč plus úhrada za následnou ambulantní péči. Tímto bychom chtěli poprosit o jakoukoliv finanční výpomoc, abychom mohli synovi dopřát tolik potřebnou intenzivní rehabilitaci, která mu zlepší kvalitu života a umožní mu, aby si naplno užil dětství s kamarády a hlavně se svým mladšímbráškou.

Moc děkuje Nicky s rodinou

 

Účel sbírky: Intenzivní terapie na neuroklinice ATC

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2020023
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️