Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

František Maschke

Variabilní symbol:

2120045

Přáním malého Františka je najít vhodné dárce, kteří by mu pomohli finančně přispět na potřebné terapie, zdravotní pomůcky či odlehčovací služby.

 

Vážení přátele a příznivci,
Dovolte mi , abych Vám pootevřel můj životní příběh.
Jmenuji se František Maschke, mám 7 let a jsem trošku „jiný“ než-li moji vrstevníci. Mám rád život, jsem velký bojovník, jsem živý a usměvavý kluk, který umí ale i pořádně pozlobit.
Narodil jsem se jako zdravé miminko. Dobře jsem se vyvíjel přibližně do prvního roku mého života. Poté se se mnou něco stalo a můj vývoj se zastavil.

Podstoupil jsem spousty vyšetření a lékaři mi postupně diagnostikovali centrální svalovou hypotonii trupovou i končetinovou, psychomotorickou retardaci, masivně vyjádřený cerebellární syndrom s palleo i neocerebellární složkou, centrální kvadruparézou horních i dolních končetin, masivní mozečkový syndrom, epilesie.
Ve svých pěti letech jsem podstoupil genetické vyšetření v Praze, kde zjistili, že původcem všech nemocí je mitochondriální onemocnění v.s. patogenní mutace genu AIFM1. Do dnes neumím ještě chodit, mluvit, jsem neustále plenován . Tatínek mě musí také krmit, protože ani to bohužel sám nejsem schopen zvládat. Potřebuji neodkladnou a nepřetržitou 24hodinovou péči.

Maminka od nás odešla a od mých 2,5 roku mě už nenavštívila a tak jsem na tento boj zůstal s tatínkem sám. Nesmím ovšem zapomenout a svou babičku, kterou mám velmí rád, a která nám strašně pomáhá.
Tatínek se mnou musí navštěvovat několik odborných ambulancí a terapii, které jsou pro mě velice potřebné ,ale bohužel nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění. Vím, že tím tatínkovi přidělávám ještě více starostí, už tak má se mnou moc práce. Moc tatínka miluji a važím si ho za to, že mě také neopustil a nezvdal to.
Moc rád bych mu jednou přišel naproti po svých nožičkách a řekl mu: „Tatínku, děkuji ti moc za vše, co jsi pro mě udělal, mělo to smysl, Miluji Tě.“
A mé největší přání?

Přál bych si , aby se našli hodní dárci, kteří by nám pomohli finančně přispět na mé intenzivní neurorehabilitace, zdravotní masáže, zdravotní pomůcky a odlehčovací služby, které jsou pro mě velice důležité.
Děkuji všem hodným lidem, kteří si můj příběh přečetli až sem a neobracejí se ke mně zády. Mnohdy i malá částka je pro nás neskutečným přínosem.

S úctou Váš Franitišek

Účel sbírky: Intenzivní rehabilitace a delfínoterapie

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2120045
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️