Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Tomáš Jelen

Variabilní symbol:

2120050

Dobrý den, jmenuji se Tomášek Jelen a rád bych vám řekl, jak statečný bojovník jsem.

Jednoho krásného červencového dne jsem se nemohl dočkat svých rodičů a rozhodl se, že se podívám na svět o něco dříve. Bylo to ráz na ráz, takže si maminka zavolala záchrannou službu a čekala… a čekala… a čekala… až za hodinu se dočkala a frčeli jsme do nemocnice. Mamince bylo moc špatně, protože týden před tím jsme si tu poleželi, nějak jsem se přestal hýbat a maminka o mě měla velký strach. Ani jeden z nás pořádně nevěděl, co se děje. Bál jsem se, ale najednou jsem uviděl světýlko, z kterého po mně sahalo několik rukou, bylo to pěkně nepříjemné. Po několika hodinách jsem uviděl mamku. Stále se na mě usmívala. Za pár dní nás pustili domů. Sice jsem byl nezralý novorozenec, ale prý naprosto zdravý. Tedy když pomineme žloutenku a infekci, což je běžná věc, říkali mamce.

Po 4 měsích si maminka všimla, že je se mnou něco v nepořádku. Opravdu jsem se snažil, ale nešlo to. Chtěl jsem se natáhnout po hračce, ale ručičky mne neposlouchaly a tak jsem se naštval a plakal. Mamka měla podezření, že musím špatně vidět, když nic nedělám, ale to ještě neměla tušení, že to opravdu nejde. Nechala si od paní doktorky předepsat žádanku na neurologii v Motole a už jsme jeli. Byli na nás moc milí, ale na první pohled nám řekli, že trpím dětskou mozkovou obrnou. Prý nějakou kvadruspatickou formou, což je ta nejtěžší. Dokonce mě strčili do takového ošklivého tunelu, který jejich domněnky jen potvrdil. Mamince říkali, že nikdy nebudu chodit, mluvit, sedět a budu celoživotně odkázaný na invalidní vozík. Asi si mysleli, že to neslyším, nebo co. A protože jsem mamince dával jasné signály, že nejsem žádné ořezávátko, s maminkou pravidelně cvičíme a jezdíme na rehabilitační terapie, které nejsou hrazeny pojišťovnou, stojí na měsíc 80 000 Kč a to jsou jen na 4 hodiny denně.

Představte si, že já díky těmto terapiím a usilím celé rodiny, dokážu říct větu! Kdyby jen větu, říkám básničky a také moc rád zpívám. Maminka říká, že když budu takhle šikovný kluk, jednou budu moci s dětmi venku i chodit! Jak já se těším! A proto bych byl moc rád, kdybyste mi mohli pomoci i vy. Vím, jak náročné to pro všechny je, ale věřte, že jsem tak statečný kluk, že se tahle snaha vyplatí. Rostu jako z vody, jak mi babička s dědou rádi říkají a manipulace s mnou je čím dál náročnější. Proto potřebuju fáro, které mi umožní uložení invalidního vozíku a hlavně možnost dopravit se na nejrůznější procedury a plno dalších pomůcek, které mi můžou pomoci. Na Instagramu také můžete sledovat mé pokroky, jsem tam jako @maly_bojovnik_s_velkym_srdcem.

Děkuji vám za jakýkoliv příspěvek. Věřte v lepší zítřky! Já také věřím.

Váš Tomášek

Účel sbírky: Financování osobního automobilu

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2120050
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️