Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Markéta Lešková

Variabilní symbol:

2120052

Nový automobil pro Markétku je nezbytným pomocníkem

 

Maminka Romana se na nás obrátila s žádostí o pomoc, aby mohla se svojí nemocnou dcerou Markétkou bezpečně cestovat. Paní Romana zůstala na výchovu své postižené dcery Markétky a jejího bratra Matěje sama. Bývalý manžel rodinu opustil, ještě před narozením Markéty.

Maminka Romana se v tu chvíli stala nejen samoživitelkou, ale též pečující osobou, kde finanční stránka rodiny se stala velice náročnou. Nyní již přes rok řeší pořízení nového auta pro převoz nemocné dcery, bez kterého se neobejdou. S Markétkou maminka dojíždí dvakrát týdně do Centra Hájek, které je vzdálené od jejich bydliště 72 km. I když jsou cesty zdlouhavé a též finančně náročné, stojí to za to! Markétka pilně rehabilituje a pokroky jsou úžasné. S pomocí chodí, což mě jako matku činí neskutečně šťastnou, dodává Markétčina maminka.

Paní Romana se po autonehodě potýká s trvalými následky krční páteře, proto je pro ni velmi fyzicky náročné Markétku, která váží 50 kg, v případě potřeby přenášet. Markétka je plně závislá na pomoci druhé osoby ve všech úkonech základních životních potřeb. Mezi hlavní Markétčiny diagnózy patří, hluboká mentální retardace s mozečkovým syndromem a epi syndromem.

Nyní po sedmi letech řeší rodina koupi nového automobilu. Vzhledem k tomu, že Markétka hodně vyrostla – auto musí být upravené pro její potřeby a též pro převoz invalidního vozíku. Při výběru automobilu maminka zohledňovala veškeré možné nabídky, různých značek, jejich výhody a především cenu. Nakonec se rozhodla pro značku Toyota, kde rovnou udělají patřičné úpravy, včetně nástupního schůdku, pomocného madla a polohovací sedačku, vše zahrnuto v celkové ceně.
Úřad práce poskytl rodině příspěvek ve výši 200 000 Kč, přesto chybí k doplacení ještě částka cca 300 000 Kč.

Velice děkujeme za jakýkoli finanční dar, který může pomoci s pořízením potřebného automobilu.

 

 

 

 

 

 

Účel sbírky: Pomoc při financování nového automobilu

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2120052
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️