Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Petr Horák

Variabilní symbol:

2120053

První samostatné krůčky pro Péťu.

Rád bych se Vám představil, jmenuji se Peťa a v listopadu jsem oslavil své 8-mé narozeniny.  Několik měsíců si rodiče mysleli, že mají doma zdravé miminko, prospíval jsem, sice v některých věcech jsem byl trochu opožděnější, ale podle pediatra nebylo nic v nepořádku, některé děti bývají lenivější.  V 8-mi měsících mě poslal na dětskou neurologii, kde moje první diagnóza zazněla lehká axiální hypotonie trupu. Dostali jsme doporučení na centrum Arpida v Českých Budějovicích, kde jsem začal cvičit Vojtovu metodu a cvičím tam dodnes.

Jak šel čas, tak jsem se stále moc nelepšil, podstoupil jsem magnetickou rezonanci v celkové narkóze, EEG, několikrát odběry krve na genetické vyšetření, na metabolické vady, oční vyšetření, foniatrické vyšetření, ale vše dopadlo dobře a jasná příčina mého zdravotního stavu není známa. Časem přibyly i další diagnózy, centrální hypotonický syndrom a paleocerebellární syndrom.

V roce 2016 jsem lezl po čtyrech a pořád jsem padal, mamince to bylo divné. Po čase si všimla, že mám v oku bílou tečku, tak jsem musel na oční. Pan doktor mamince řekl, že mám oboustranný šedý zákal a že vidím na obě oči tak na 10%. Musel jsem jet na opereaci do FN Motol, v dubnu jsem byl s jedním okem a v červnu s druhým, ale dostal jsem do oka infekci a nakonec jsem musel zůstat v nemocnici 2 týdny a byl jsem celkem 3x pod narkózou a byl na kapačkách. Po půl roce jsem musel na operaci znovu, protože se mi šedý zákal vrátil na první operované oko. Teď už mám oči v pořádku, musím nosit brýle, ale zvykl jsem si na ně rychle a nosím je rád.

Sám nechodím, pouze s dopomocí, lezu, stavím se u opory, ale samostatný stoj nebo chůze je zatím v nedohlednu, kvůli mé špatné rovnováze. Ale rodiče věří, že jednou začnu chodit, protože mám chuť do života a vymýšlím různé lotroviny jako kluci v mém věku, mám rád autíčka, stroje, jezdím na lehokole, na koních, rád plavu a hraji pexeso a deskové hry. Maminka říká, že jsem šikovný a chytrý kluk. Používám invalidní vozíček, na chůzi venku chodítko, mám doma žebřiny, madla na chůzi, motomed a tak můžu cvičit i doma.

Chodím do 1. třídy a učení mi zatím jde, ale psaní je pro mně obtížné, protože mám špatnou jemnou motoriku, klepou se mi ruce, ale snažím se a do školy se vždy moc těším. Docházím na logopedii, slovní zásobu mám dobrou, ale s výslovností je to horší, mám vývojovou dysartrii a obličejovou hypotonii.

Mám skoro šestiletou sestičku Adélku a 5-ti měsíčního brášku Lukáška. Adélka je můj hnací motor, jednu chvíli jsme na tom byli oba pohybově stejně, to když začala lézt a to se mi moc líbilo, teď bych jí rád koněčně chytil, protože mi pořád někam utíká, snad se mi to jednou splní a budu s ní aspoň běhat venku.

Účel sbírky: Potřebné intenzivní rehabilitace

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2120053
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️