Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Sofinka Eliška Bogner

Variabilní symbol:

2120061

Příběh malé Sofinky a tatínka Petra

Ještě v loňském roce byl Petr velmi šťastný, jeho život nabral nový směr, když mu jeho partnerka Eliška sdělila radostnou novinu. „Čekáme miminko! “ Vše zalité sluncem, plánování rodiny a uvedení jejich vztahu do vztahu manželského. Společná cesta a společný osud nabral nečekaně jiný směr. Bezstarostné těhotenství se změnilo ve strach o miminko a i o Elišku. Kolem Vánoc přibližně v 6.měsíci těhotenství začaly komplikace v podobě vysokého tlaku. Elišku hospitalizovali a nechali si ji pár dní na pozorování v nemocnici. Po pár dnech byla propuštěna domů, po čase se ale obtíže s vysokým tlakem vrátily. Lékaři se rozhodli už na nic nečekat a předčasně ukončili těhotenství císařským řezem. Narodila se krásná malá Sofinka.

Naštěstí už se u ní dovyvinuly plíce, a tak mohla začít bojovat na světě bez pomoci speciálních přístrojů. Za tři dny byla Eliška propuštěna a s Petrem dojížděli za Sofinkou několikrát denně na kojení. Vše probíhalo, jak mělo, ale 9.2. v den narozenin Petra se něco změnilo. Eliška ještě před odjezdem domů nakojila Sofinku, pak se Elišce přitížilo. Chtěla jít na čerstvý vzduch a napít se. Během návratu domů se pořád Petr Elišky ptal, aby to otočili a vrátili se zpátky do nemocnice, kde by Elišku vyšetřili. Bohužel Eliška si to nepřála, chtěla si jen doma odpočinout, lehla si, ale během krátké chvíle se jí spustila velká bolest hlavy a začala špatně mluvit. Petr rychle zavolal záchranou službu. V sanitce převedli Elišku do umělého spánku, pak ji převezli do nemocnice. Eliška po prasknutí aneurysma podstoupila náročnou operaci, kterou přežila, ale prognóza nebyla vůbec příznivá. Delší dobu ji pomáhali s dýcháním přístroje. Lékaři ji nakonec odpojili, kdy už stav odpovídal mozkové smrti, ale i přesto zvládala dýchat sama. Následně přepravili Elišku do hospicu v Litoměřicích, kde po několika dnech svůj boj ukončila. Eliška novopečená maminka Sofinky a partnerka Petra zemřela.

Na společné bolestivé cestě kráčí už jen Sofinka s tatínkem Petrem. V důsledku dané situace musel ukončit Petr pracovní poměr, aby se mohl věnovat dceři. Naštěstí má velkou oporu v rodině a přátelích, ale i tak je situace velmi psychicky a finančně náročná. Petr chtěl vše zvládnout sám, teď je však důležité, aby měl čas se sžít s novou životní etapou bez Elišky.

My pomůžeme, pomůžete i vy?

 

 

 

Účel sbírky: Pokrytí základních životních potřeb a intenzivní rehabilitace

111 00 37 22 / 5500
Variabilní symbol 2120061
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️