Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Filip Otta

Variabilní symbol:

2120063

Usnadněme Filipovi cesty do lázní a na výlety. 

Filip se narodil předčasně ve 27 týdnu těhotenství. Vážil pouhých 820 gramů, byl okamžitě dán do inkubátoru, kde byl 3 měsíce protože potřeboval pomoc s dýcháním. Po narození dostal 2x zápal plic, ale svůj život vybojoval. Po 4 měsících jsme přišli domu z porodnice, kdy začal kolotoč cvičení a běhaní po doktorech. Bylo mu diagnostikováno DMO – dětská mozková obrna, spastická triparesa, oční vada, mentální retardace, axiální hypotonie ( svalová ochablost ) a dyslalie ( vada řeči ).

Byl opožděné miminko, dlouho se nechtěl otáčet, sedět ani lézt. Když začal trošičku chodit o chodítku, tak bohužel po špičkách, proto přišla první operace povolení achilovek. Dlouhé týdny sádry, pak rehabilitace. Další operace povolení šlach pod koleny a povolení šlach abduktorů ( kyčle ). Po operacích se zbortily kotníky, a přišla další operace vložení štěpu kosti do kotníku. Byla šance, že budeme znovu aspoň trochu chodit o chodítku. Bohužel se ani jeden štěp nechytil a Filip zůstal na vozíku.

Filip přešel do puberty a stal se z něj muž, který už taky dost váží, tak jsme pořídili elektrický invalidní vozík. Jezdíme 2x ročně do lázní a  rehabilitujeme v místě bydliště. Chodí do 9. třídy na speciální školu, rád jezdí na speciální trojkolce kde musí mít elektro pohon, protože bydlíme ve vesnici, kde jsou samé kopce. Rád Chodí na procházky hlavně tam, kde je pole a jezdí tam traktor a kombajn.

 

Účel sbírky: Pořízení osobního automobilu

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2120063
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️