Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Adam Hrabák

Variabilní symbol:

2120076

Pomozme Adámkovi, aby mohl lépe chodit.

Jmenuji se Katka, jsem maminkou dvojčat Adámka a Lukáška. Kluci se narodili ve 33. týdnu císařským řezem. Adámek vážil 2045 g, Lukášek pouze 1350 g. Pár dnů po porodu jsme u Adámka zpozorovali zvláštní záškuby víček.

V nemocnici pomocí ultrazvuku zjistili, že není všechno v pořádku. Hned druhý den následoval převoz do FN Motol na magnetickou rezonanci, kde se potvrdilo, že prodělal Adámek mozkovou mrtvici, která mu zasáhla prakticky celou levou
polovinu mozku. Důvod, proč se tak stalo, dosud nevíme a asi se už ji nedozvíme. Prakticky ihned po zjištění této závažné diagnózy jsme začali intenzivně rehabilitovat.

Již v porodnici začal cvičit Vojtovu metodu 4xdenně a v tomto režimu cvičí prakticky doposud. Adámek je veliký bojovník, i přes velmi nelehký start jeho vývoj pokračoval s lehkým opožděním až do 18. měsíce, kdy udělal první krůčky. Hlavním problémem zůstává u něj zejména porucha hybnosti pravé ručky, kterou drží jen v pěstičce a nepoužívá ji. Dále ho doprovází problémy s rovnováhou, často padá, zakopává a na pravou nožku taktéž padá.

Našim hlavním cílem je zlepšit jeho celkový stav pomocí intenzivní neurorehabilitace v Axonu. Pobyt v lázních jsme zatím neabsolvovali, je pro nás vzhledem k tomu, že má Adámek ještě brášku a starší sestřičku, zatím organizačně nemožný.

Z toho důvodu bychom rádi využili jiných možností rehabilitace s vírou, že se Adámkův stav postupně zlepší.

Účel sbírky: Potřebné intenzivní rehabilitace

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2120053
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️