Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

Ondřej Armstark

Variabilní symbol:

2120075

Potřebné rehabilitace pro Ondráška.

 

Ráda bych vám představila svého syna Ondráška, věčně usměvavého
chlapečka. Ondrášek se narodil před 15měsíci indukovaným porodem bez
větších komplikací. Ihned po narození pediatr vyřkl podezření na mírnou
hypotonii a kryptorchismus (nesestouplá varlátka).

 Po propuštění z porodnice nám začal maraton různých vyšetření. Během jednoho roku Ondráška třikrát
hospitalizovali v Thomayerově nemocnici, přičemž při poslední hospitalizaci mu na magnetické rezonanci diagnostikovali Hypoplazii corpus callosum (HCC), septum pellucidum není zřetelné a navíc menší objem bílé hmoty s nedozrálými místy. HCC znamená, že mezi oběma hemisférami je ztenčené nervové centrum, v němž jsou vlákna propojující hemisféry. Tento nález lékaři poslali na genetický rozbor, konkrétně na leukodystrofií do zahraničí. S největším pravděpodobností je to příčina nyní už těžké hypotonie a opožděnému psychomotorickému vývoji. Bílá hmota může dozrát a hemisféry se mohou propojit i obklikou, než přes Corpus Callosum. Proto je nezbytné mozek stále trénovat a zaměstnávat, včetně fyzického cvičení.

Ondrášek ještě nezvládne žádný samostatný pohyb dopředu, neplazí se, nesedí, nedrží hlavičku dozadu a je jako „hadrový panáček“. Celková Hypotonie poznamenala i ústní dutinu, jeho jídlo musí být tedy vždy rozmixované bez
kousků.  Doposud jsme také čekali, že samovolně varlátka sestoupí, ale lékaři se rozhodli v nejbližší provést operaci, aby už varlátka byla na správném místě a předešlo se tím nějakým zdravotním komplikacím. Pozitivní je, že v poslední měsících začíná být náš chlapeček pevnější, stojí za tím poctivé cvičení, které jako já maminka 4x denně provádím již od 5. měsíce.
Pokroky se dostavily, pase koníky se zdviženou hlavou a hraje si s hračkami,sleduje dění kolem něj, usmívá se, občas vydá nějaký jemný zvuk.

Také má pěkný sociální kontakt, báječně reaguje na lidi a zvířátka. Stále se hýbe, otáčí se, kope nožičkama, avšak pohyb vpřed mu je bohužel ještě cizí. Poslední měsíc dojíždíme do Kladna na hiporehabilitaci, kterou budeme později vykonávat i na našem koníkovi. Navštěvujeme i ergoterapeutické centrum v Ostrově. Abychom společně mohli pracoval na zlepšení vývoje Ondráška, přihlásili jsme ho na srpnové konzilium v ATC v Praze.

Podle sdělení všech informací od specialistů budeme řešit další možnosti v oblasti rehabilitace. Veškeré dosavadní rehabilitace a náklady spojené s dojížděním jsme hradili ze svých úspor, ale z dlouhodobého hlediska je to pro nás neúnosné. Budeme rádi, když nám pomůžete uhradit následující rehabilitace, které budou nezbytné pro
Ondraškův rozvoj.

Účel sbírky: Potřebné intenzivní rehabilitace

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2120075
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️