Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

 Dagmar Lechnýřová

Variabilní symbol:

2220100

Úhrada kompenzačních a zdravotních pomůcek pro paní Dagmar jsou velkou finanční zátěží, proto se obrátila s žádostí o pomoc na nás.

Vážená nadace, vážení dárci,

Jmenuji se Dagmar Lechnýřová a je mi 36 let. Již od začátku jsem si svou cestu životem musela vybojovat.  Po mém narození mamince oznámili, že se jí narodila krásná, zdravá holčička. Pátý den v porodnici mě odvezli na novorozenecké oddělení, kde se lékařům nelíbila srdeční aktivita, a byla jsem okamžitě převezena z Plzně do Fakultní nemocnice v Praze Motole, kde jsem postoupila svou první kardiochirurgickou operaci. Rodiče se dozvěděli zdrcující zprávu o pěti kritických vadách na srdci. Operace proběhla úspěšně, ale došlo k nedostatečnému okysličení mozku. Podle lékařů jsem bojovala o svůj život. Půl roku od mého narození si mě moji rodiče odváželi domů s tím, že pokud se dožiji pěti let, tak snad dojde k pokroku v lékařské vědě a budu mít větší šanci na přežití.

 

Během života jsem prodělala 8 kardiochirurgických operací. Kvůli nedostatečnému okysličení mozku a špatné motorice bylo mé pohybové onemocnění shrnuto pod diagnózu DMO s postižením dolních i horních končetin. V dětství jsem byla hospitalizovaná na neurologickém oddělení kvůli podezření na epileptický záchvat při fraktuře pravé nohy. V dospělosti se přidalo ještě těžké bronchiální astma.

 

I přes nepříznivý zdravotní stav jsem se snažila aktivně zapojit do běžného života. Od dětských let jsem byla integrovaná v základní škole. Poté jsem nastoupila na Střední odbornou školu Poštovní, kterou jsem o 4 roky později úspěšně zakončila maturitní zkouškou. Od čtrnácti let jsem členkou  svazu vozíčkáři Plzeňska. Když jsem se po střední škole rozhodovala, co budu dělat dál, rozhodla jsem se pro další studium na Západočeské univerzitě v Plzni, studijní obor sociální práce, které jsem po třech letech úspěšně zakončila státní závěrečnou zkouškou. O dva roky později jsem promovala na téže fakultě v navazujícím magisterském studiu. Po studiích jsem se i nadále snažila zapojit do společnosti, a tak jsem nastoupila do svého prvního zaměstnání v Městské charitě v Plzni na pozici sociální pracovník. Zdravotní stav se mi ale zhoršoval, a tak jsem musela z tohoto zaměstnání odejít. V roce 2015 jsem zkusila své štěstí podruhé a byla jsem přijata do dalšího zaměstnání jako administrativní pracovnice. Osud mi ale nepřál, a v roce 2016 jsem utrpěla těžký úraz, pro který se mi rapidně zhoršila motorika dolních, ale i horních končetin. Současný zdravotní stav mi nedovoluje nastoupit do zaměstnání, i byť jen na minimální úvazek.  Od roku 2018 jsem více sledovaná na kardiologii pro zhoršení poruchy srdečního rytmu. Po úraze trpím velkými bolestmi páteře a kloubů. I přes veškerá příkoří se snažím o aktivní trávení volného času. V rámci rehabilitace horních končetin jsem se snažila naučit paličkovat. Snažím se o procvičování anglického jazyka, chodím do klubu deskových her, ráda čtu knihy, a mám ráda vycházky a posezení s přáteli a procházky s naším štěňátkem Terezkou.

Naše maminka mě a mé dva mladší sourozence od mých dvanácti let vychovávala sama, nechávala se příležitostně zaměstnávat, ale i přesto nebyla možnost našetření si většího finančního obnosu.

Touto cestou bych chtěla požádat o zřízení transparentního účtu, jelikož kvůli zhoršování zdravotního stavu potřebuji čím dál tím více kompenezačních pomůcek, na které jsou velké doplatky a něco stojí i jejich údržba a opravy.

 V nejbližší době se to týká doplatku za nový elektrický invalidní vozík – 17. 367,- Kč a oxygenerátor – cca 25. 000,- . Vzhledem k rostoucí inflaci a kovidovému období i v naší rodině došlo k navýšení běžných výdajů.

V současné době se náš příjem skládá pouze z příspěvku na péči, mého invalidního důchodu a příjmu z bratrova zaměstnání.   Z těchto příjmů zaplatíme pouze nezbytný chod domácnosti, sociální služby a Volnočasové aktivity. Na doplatky za kompenzační pomůcky nám již nezbývá dostatek finančních prostředků. Na níže zmíněné položky jsme si zkusili vzít půjčku od banky, ta nám však byla několikrát zamítnuta.V současné době, kdy dochází k velkému navyšování cen všech produktů i služeb, jsem se rozhodla že zkusím požádat o pomoc i touto cestou, tedy požádat o zřízení transparentního účtu pro potřeby spojené s péčí o mou osobu.

Kompenzační pomůcky, které používám a které jsou potřeba pravidelně servisovat : mechanický invalidní vozik, elektrický vozík, stropní závěsný systém, pojízdná plošina, čistička vzduchu, pořízení domácího oxygenerátoru,  polohovací polštáře, hypoalergenní polštáře, hygienické pomůcky apod.

Velice si vážím případné pomoci, která zmírní finanční stres v naší rodině.

 

S úctou a poděkováním Mgr. Dagmar Lechnýřová

 

Účel sbírky: Úhrada zdravotních a kompenzačních pomůcek

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2220100
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️