Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Jméno:

 Julie Antonie Vrbická

Variabilní symbol:

2320103

Maminka Julinky by ráda získala finanční prostředky na terapie podle Feuersteinovy metody.

Moje dcera Julie Antonie Vrbická se narodila s Downovým syndromem, je jí 11 let. Je velice společenská, miluje komunikaci s lidmi navzdory svému hendikepu , což není ani tak její mentální opoždění, ale spíše hypotonie, a to hlavně vnitřních svalů a úponů podílejících se na správné artikulaci mluvidel. Během různých terapií od jejího narození (vojtova terapie , orofaciální ter., fyzioterapie, hiporehabilitace logopedie) jsem se naučila hodně o vývoji těla a jak pracuje provázaně .

Někdy mě mrzí když slyším od lékařky proč potřebujeme lázně když je na tom dobře, to že špatně vyslovuje zřetelně slova, která umí ale není ji rozumět, nebo, že má špatnou jemnou motoriku, konkrétně v prstech a stále nepoužívá správně obě ruce ke spolupráci, v tom spojitost nevidí , ale i toto má velký význam pro správné zapojení mluvidel  (př. Lego stavebnice, kdy jednou rukou přidáváte kostičku a druhou si to přidržujete, pro nás normální, pro ní ne, i když to trénujeme stále mozek nepropojuje tyto funkce automaticky..)

Takže pro mě jako matku má význam neustále na tom pracovat jelikož tělo je stále ve vývinu a na Julince jsou vidět pokroky i když pomalu.

Sama jsem podstoupila různé kurzy pro lepší vývoj dětí s Downovým syndromem, abych  to nenechala jen na škole. U nás doma najdete spoustu pomůcek pro logopedii, logiku i pomůcek na cvičení a rehabilitaci ale pomoc od terapeutů je pro Julinku motivující někdy více než ode mě.

Mým přáním je , aby Julinka byla co nejvíce samostatná a k tomu potřebuje mluvit tak dobře artikulačně aby jí rozuměli ostatní a lépe se zapojila ve společnosti.

 

 

 

Účel sbírky: Feuersteinova metoda

111 00 33 / 5500
Variabilní symbol 2320103
Raiffeisenbank

Konkrétní výše částky je zcela na vás a jde vždy na pomoc konkrétnímu dítěti.
Dárcům, kteří přispějí částkou nad 1 000,- Kč vystavíme Darovací smlouvu, kterou si mohou uplatnit v daňovém přiznání.

“Pomáhejte s námi” Děkujeme ❤️