Transparentní účet:  111 00 33 / 5500

♥ Transparentní účet:
111 00 33 / 5500

Nadační fond ČESKÝ MOZEK podporuje

organizace, které se věnují handicapovaným dětem (rehabilitační centra, stacionáře), potřebují zvláštní přístup a to především v oblasti rehabilitace, talentu, sportu, vzdělávání, asistence, hiporehabilitace.

__________

Nadační projekty

Nadační fond ČESKÝ MOZEK se snaží o pořádání různorodých programů napříč kalendářním rokem od sázení stromů po akce pro děti v podobě mikulášské besídky, dětského dne či rekreačních pobytů rodin s dětmi a mnoho dalšího.

Podpořili jsme:

 • EXPO SCIENCE AMAVET
 • AKADEMIE VĚD ČESKÉ REPUBLIKY (AV ČR)
 • DIAKONIE PRAHA
 • MENSA ČESKÉ REPUBLIKY
 • JIŘÍKOVSKÝ POHÁDKOVÝ LES
 • CENTRUM PRO RODINNÉ AKTIVITY VČELKA
 • HIPOTERAPIE V STAROBOLESLAVSKÉM DVOŘE
 • DĚTSKÁ LÉČEBNA POHYBOVÝCH PORUCH v BOSKOVICÍCH
 • MODRÝ KLÍČ v PRAZE
 • ŠKOLA MODRÝ KLÍČ v PRAZE
 • DENNÍ STACIONÁŘ CESTA v NÁCHODĚ
 • DĚTSKÝ DOMOV BROUMOV
 • DĚTSKÝ DEN v MĚLNÍKU

Podpořili jsme:

 • EXPO SCIENCE AMAVET
 • AKADEMIE VĚD ČESKÉ REPUBLIKY (AV ČR)
 • DIAKONIE PRAHA
 • MENSA ČESKÉ REPUBLIKY
 • JIŘÍKOVSKÝ POHÁDKOVÝ LES
 • CENTRUM PRO RODINNÉ AKTIVITY VČELKA
 • HIPOTERAPIE V STAROBOLESLAVSKÉM DVOŘE
 • DĚTSKÁ LÉČEBNA POHYBOVÝCH PORUCH v BOSKOVICÍCH
 • MODRÝ KLÍČ v PRAZE
 • ŠKOLA MODRÝ KLÍČ v PRAZE
 • DENNÍ STACIONÁŘ CESTA v NÁCHODĚ
 • DĚTSKÝ DOMOV BROUMOV
 • DĚTSKÝ DEN v MĚLNÍKU

Adam HRDÝ

Nadační fond ČESKÝ MOZEK podpořil statečného Adámka a jeho rodinu finančním příspěvkem ve výši 8.320 Kč, který byl použit na léčbu kmenovými buňkami.

Jiří STACH

Maminka lenka r.se na nás obrátila s žádostí o pomoc při spolufinancování unikátní rehabilitaci kosmík na neurorehabilitační klinice AXON v Praze.

Poděkování maminky:

Děkujeme nadačnímu fondu český mozek za pomoc při financování terapie kosmík na neurorehabilitační klinice axon v praze. Lenka repášová

____

Zůstatková částka k čerpání ke dni 31.1.2020 činí 500 Kč.

Julie KOČICOVÁ

Vážená nadace, hledáme možnosti, jak získat prostředky na spolufinancování komplexní terapie – hipoterapie a canisterapie pro naší vážně nemocnou dceru julii. S touto prosbou se na nás obrátila maminka malé usměvavé julinky.

Díky aktuální podpoře dárců má rodina malé Julie aktuální částku k čerpání ve výši 5.400 Kč na potřebné komplexní terapie.

Dominika PALKECHOVÁ

Usměvavá dominička s maminkou Vlaďkou se na nás obrátili s žádostí o pomoc při financování unikátní rehabilitace v Sanatorium Klimkovice.

Maminka je samoživitelka a není v jejich finančních možnostech uhradit veškeré potřebné terapie pro svou milovanou dceru.

____

Zůstatková částka k čerpání ke dni 31.5.2020 činí 5.200 Kč.

Nicolas FAGULEC

Malý Nicolas má jeden velký sen, chtěl by se jednou zbavit invalidního vozíku a postavit se na vlastní nohy a začím sám chodit. Proto jsme  se ho snažili podpořit na jeho cestě, pořízením speciálního odrážedla, ketré mu dopomůže k lepší koordinaci celého těla především dolních končetin.

Adam ZUBALÍK

Nadační fond ČESKÝ MOZEK podpořil malého Adámka a jeho rodinu finančním příspěvkem ve výši 16.000 Kč. Finanční příspěvek byl použit na rehabilitace v COMPLEX THERAPY ve Zlíně. (rehabilitace TheraSuit)

Poděkování maminky:
Touto cestou děkujeme nadačnímu fondu ČESKÝ MOZEK za pomoc s financováním rehabilitace v Complex Therapy Zlín. Velmi si vážíme každé podpory. Dáša Zubalíková.

____

Zůstatková částka k čerpání ke dni 31.5.2020 činí 1.199 Kč.

Mikuláš HOŘÍNEK

Mikulášek se od narození potýká s kombinovaným postižením, oční vadou, nízkofunkčním autismem a má sklony k autoagresi. Proto je péče o něj velmi naročná, jak psychicky, tak fyzicky, ale především též po finanční stránce. Mikuláškovo rodinu jsme podpořili částkou 5.249 kč, která byla použita na každodení přepravu do speciální základní školy.

Eva NEKULOVÁ

Evičku již z našich sbírek znáte, jsme velice rádi, že i tentokrát jsme mohli rodině Evičky dopomoci díky vaší podpoře a pomoci jim se spolufinancováním měsíčního rehabilitačního pobytu v Sanatoriu Klimkovice (program reha klim)

Poděkování maminky:

Děkujeme nadačnímu fondu ČESKÝ MOZEK a vám všem, co jste nám přispěli za pomoc při financování rehabilitačního pobytu pro naši Evičku v Sanatoria Klimkovice v Ostravě, program Reha Klim. Moc děkujeme Eva Nekulová Dvořáková.

Nicolas ÚBL

Nicolasova maminka Ivana se obrátila na NFČM s žádostí o finanční příspěvek na ozdravný pobyt u moře, který by malému Nicolasovi velice prospěl. Především proto, že trpí častými infekty horních i dolních cest dýchacích.

____

Zůstatková částka k čerpání ke dni 31.5.2020 činí 2.200 Kč.

Eva NEKULOVÁ

Rodiče malé Evičky se obrátili na NFČM s žádostí o pomoc při financování speciálního odrážedla, které by EVičce dopomohlo ke koordinaci obou dolních končetin. Díky vám dárcům se podařilo podpořit rodinu Nekulových novým vozidlem a Evička měla neskutečnou radost.

Poděkování maminky:

Dobrý den,
jsme obdrželi odrážedlo Wishbone Bike, 3+1 které jsme mohli dceři zakoupit díky Vašemu nadačnímu fondu ČESKÝ MOZEK a peněžní sbírce probíhající na Vašem transparentním úctě. Evička měla z odrážedla velkou radost a už se těší až se na něm zítra zase projede a bude moct cvičit koordinaci obou nožiček.
Ze srdce Vám za Vaši pomoc děkuje rodina Nekulová z Českých Budějovic Eva Nekulová Dvořáková.

Jessica MUSILOVÁ

Jessica je usměvavá holčička, která ráda se svojí maminkou cestuje. Pro její bezpečné cestování potřebovala novou speciální autosedačku a proto se její maminka jaroslava obrátila s žádostí  o pomoc se spolufinancováním na nadační fond ČESKÝ MOZEK. Jsme velice rádi, že se sbírka na malou Jessicu naplnila, a my jsme mohli autosedačku spolčně s vámi předat.

Poděkování maminky:

Dobrý den, tímto bych chtěla moc poděkovat nadačnímu fondu ČESKÝ MOZEK za spolufinancování autosedačky pro naši dcerku Jessi. Díky vaší pomoci jsme mohli dcerce pořídit novou vyhovující autosedačku. Teď bude konečně dlouhé cestování pohodlné a bezpečné. Děkuji maminka s dcerkou Jessi.

Martin PUNDA

Malý Martínek si příchod na svět musel vybojovat. Jeho příchod na svět byl na tolik vážný, že ho museli oživovat ještě na porodním sále. Martínek potřebuje neustálou péči a dopomoc při všech úkonech. Velice mu v tom pomáhají intenzivní rehabiitace v Sanatoriu Klimkovice, a i s touto žádostí se na nás obrátila jeho maminka Eva.

____

Zůstatková částka k čerpání ke dni 31.5.2020 činí 3.660 Kč.

Štěpán VANĚK

Ráda bych jménem Štěpánka poděkovala NFČM za spolupráci se zařizováním charitatívních kalendářů, které jsme pro rok 2020 pořizovali. Nadační fond český mozek se stal jedním ze sponzorů, kteří se podíleli na nákladech spojené s pořízením kalendářů, a tím zvýšili možnost celkového výtěžku z jejich prodeje. Díky charitativním kalendářům se podařilo vybrat krásných 27.390 Kč na potřebné intenzivní rehabilitace na klinice ARMANDI THERAPY CLINIC.

Nadzeyva MAZHUL

Nadzeyva (po našem naděnka), je vytoužené jediné děťátko svých rodičů, i přes veškerý životní boj, který jejich rodinu potkal, se snaží pro svou milovanou dceru udělat maximum. Proto se obrátili na náš nadační fond český mozek  s žádostí o pomoc s pořízením ipadu, který by naděnce pomohl  zlepšit nejen  její jemnou motoriku , ale naučil rozpoznávat různé zvuky, melodie, zvuky zvířat apod. Byl by pro ní velkým pomocníkem.

Jsme velice rádi, že jsme mohli předat rodině mazhul a naděnce její vytoužený ipad na rozvoj psychomotorických dovedností .

Poděkování rodičů:

Dobrý den,
touto cestou bych chtěla moc poděkovat nadačnímu fondu ČESKÝ MOZEK, který naší milované dceři Naděnce daroval tablet Apple. Věříme, že pro Naděnku bude velkým přínosem v rozvoji jemné motoriky a také nám zpříjemní díky pohádkám čekání v čekárnách u MUDr které musíme často navštěvovat. Za Vaši pomoc moc děkuje rodina Mazhulovi z Brna.

Lukáš DEML

Lukášek se narodil jako dlouho vytoužené dítě. Maminka Soňa vypráví, jak byli s manželem připraveni poskytnout Lukáškovi veškerou péči a lásku. Jelikož byl porod na tolik komplikovaný, přišel Lukášek na svět císařským řezem. Po narození byl velice malý, dostal silnou žloutenku a od té chvíle se začali přidružovat další zdravotní probléby. Lukášek má těžké kombinované postižení, mentální retardaci, autismus, hypotonický syndrom,poruchu imunity a další. Největší problémy se přidaly v moment, kdy Lukášek začal trpět epliptickými záchvaty. Proto mu byl doporučeno požádat si o asistenčního pejska, aby měl lukášek nejen kamaráda, ale též tahouna pro jeho zlepšení ve vývoji.

Sbírka pro lukáška se nenaplnila v celkové výši, ale i tak jsme mohli díky vaší podpoře lukáškovi přispět částkou 5.000 Kč.

Světlana JOZEFČÁKOVÁ

Díky podpoře vás dárců jsme mohli podpořit nemocnou bojovnici babičku Světlanu finančním darem ve výši 13.220 kč na úhradu základních životních potřeb. Paní Jozefčáková se několik let starala o svou handicapovanou vnučku Haničku, pro kterou žila, a podstupovala s ní veškeré rehabilitace, do doby, než sama vážně onemoceněla a byla odkázána na pomoc svých blízkých. Bohužel svůj boj s nemocí prohrála. 

Sbírka pro paní Světlanu byla už ukončena. 

____

Celková částka činila 13.220 Kč. Vybraná částka byla zaslána rodině.